Biblia Tysiąclecia

Biblia audio

Peregrynacja

XXIV Niedziela Zwykła 15.09.2024

1. Program misji i doby nawiedzenia.

2. Dzisiaj Dzień Środków Społecznego Przekazu.

3. W środę święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży.

4. Można zakupić materiały dekoracyjne związane z nawiedzeniem (w salce za zakrystią).

5. W tym tygodniu będzie jeszcze strojenie drogi flagami, nie wiem którego dnia.
    Gdyby ktoś chciał pomóc, to może do siebie zostawić nr telefonu do kontaktu.
    W piątek od godz. 9.00 sprzątanie w kościele i strojenie przy kościele,
    a popołudniu ustawienie zniczy (około godz. 15.30-16.00) .
    Proszę o pomoc.

6. Został wymieniony krzyż w Zalesicach, przy ul. Sosnowej.
   Bóg zapłać za wykonanie i wstawienie.

7. Oświadczenie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych: „Stanowczy sprzeciw wobec działań MEN”.  https://archiczest.pl/zapowiedzi,35/oswiadczenie-dyrektorow-wydzialow-katechetycznych-stanowczy-sprzeciw-wobec-dzialan-men,1716805168.html

8. Podziękowanie:

- za ofiary na potrzeby parafii

- za wszelką pomoc i prace związane z nawiedzeniem

KOMUNIKAT POLICJI:

„W ostatnim czasie na terenie Częstochowy i powiatu nasiliła się aktywność oszustów, którzy okradają seniorów z dorobku ich życia.
Od stycznia na terenie Częstochowy i powiatu oszukanych zostało kilkadziesiąt osób. Łupem oszustów padło już łącznie ponad ćwierć miliona złotych.

Przestępcy dzwonią na telefon stacjonarny osób starszych z numeru zastrzeżonego. Podając się za policjanta CBŚ, który prowadzi tajną akcję – za każdym razem mają tylko jeden cel - wyłudzić od rozmówcy jak najwięcej pieniędzy.

Apelujemy!

Policjanci nigdy telefonicznie nie informują obywateli o prowadzonych działaniach.

Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie im pieniędzy pod jakimkolwiek pretekstem.

Nie dajcie się nabrać na to, że wasze oszczędności są zagrożone i musicie je przekazać policjantom. To oszustwo. Nie wypłacajcie z banku oszczędności ani nie zaciągajcie kredytów.

Pod żadnym pozorem nie przekazujcie swoich pieniędzy obcym osobom podającym się za nieumundurowanego policjanta.

Skontaktujcie się najpierw z kimś z rodziny lub z Policją, rozłączając połączenie i wybierając numer alarmowy 997.

Bądźcie ostrożni i nieufni, gdy w grę wchodzi wasz majątek."

Sygontka, ul. Kościelna 7, 42-250 Julianka               665 34 44 10